Männiku Sporting Klubi

Männiku Sporting Klubi

Männiku Sporting Klubi (MSpK) ühendab endas jahilaskespordi vastu huvi tundvaid ja seda ala aktiivselt harrastavaid laskesportlasi. Klubi on üks vanimaid traditsioonidega jahilaskespordi klubisid Eestis, kelle n.ö kodutiiruks on Männiku Jahilasketiir. Klubi toetab ja aitab korraldada oma liikmete ühistreeninguid, organiseerib võistlusi, koolitusi ning muid üritusi. Kui Sinu huvi jahilaskespordi vastu on tõsine, ootab klubi Sind heameelega oma ridadesse. Arveldusteks kasuta MTÜ Männiku Sporting Klubi kontot EE651700017000188054. 

Võta meiega ühendust See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Lühiülevaade ajaloost

Männiku Sporting Klubi on tegutsenud pidevalt alates aastast 1998 ja on seega üks vanimaid jahilaskespordi klubisid Eestis.

8.märtsil 1998 allkirjastasid Erki Aavik, Gunnar Kraft, Heikki Jaansalu, Andres Kõiva, Raimo Uuemõis, Anti Järvelaid, Kaupo Kindsigo ja Jaan Liivson mittetulundusühingu Männiku Sporting Klubi asutamislepingu. Klubi esimeseks presidendiks valiti asutajate poolt Erki Aavik, lisaks presidendile kuulusid esimesse juhatusse veel Anti Järvelaid, Andres Kõiva, Raimo Uuemõis, Heikki Jaansalu ja Kaupo Kindsigo. Klubi põhikiri kinnitati 08.novembril, selleks ajaks oli lisandunud juba veel uusi liikmeid. 14.detsembril 1998 esitati taotlus klubi registreerimiseks ning 29.märtsil 1999 kanti Männiku Sporting Klubi (MSpK) mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse.

Klubi liikmete entusiasmi jõul loodi ajapikku Männiku Jahilasketiirus head võimalused treeninguteks, ühiste jõududega ehitati ka laskuritele peavarju pakkuv mugav klubihoone. mspk7 s Juba esimesel tegevusaastal sai klubi eestvedamisel alguse karikaetappide läbiviimine Männiku Jahilasketiirus ning MSpK egiidi all korraldati esimene Estonian Open Sportingus, millest sai alguse edasine iga-aastane traditsioon. Sel ajal ei olnud Eestis peale Männiku Jahilasketiiru kuigi palju vastavate võimalustega laskeradasid ja Männiku Sporting Klubi võttis endale ülesandeks korraldada Eestis tiitlivõistlusi nii olümpiaharjutustes kui ka Compak Sportingus ja Sportingus.mspk4 c

2001.aastal korraldas MSpK juba 8 suuremat võistlust- Eesti MV ja Eesti KV olümpiaharjutustes ning Eesti MV ja Eesti KV etapid Sportingus ja Compak Sportingus. Kõigil korraldatud võistlustel osalesid väga edukalt ka klubi liikmed, sealjuures Anti Järvelaid ja Anti Peetso tulid mõlemad vabariigi meistriteks.


Aastatel 2001-2005 lisandus Männiku Sporting Klubisse arvukalt uusi laskespordiga tegelemisest huvitatud liikmeid, sealhulgas ka noori laskureid. Sugugi vähetähtis ei olnud Männiku Sporting Klubi initsiatiiv Eesti tiitlivõistluste programmide ja juhendite edasiarendamisel ja täiustamisel koostöös teiste klubide esindajatega ning eelkõige aktiivsus ja eeskuju erinevatel võistlustel osalemisel. Tänu Compak Sportingu ja Sportingu üha kasvavale populaarsusele neil aastatel hoogustus jahilaskmine Eestis tervikuna ning kasvas oluliselt eelkõige haavlilaskmise harrastajate arv.

mspk1 cMärkimisväärseks tähiseks klubi ajaloos on kindlasti 2004.aastal Jahipraktilise Laskmise Euroopa Meistrivõistluste korraldamine Männikul koostöös Kaitseliiduga Eesti Jahispordi Liidu egiidi all. Sellise suurusjärgu rahvusvahelise võistluse edukale korraldusele andis oma panuse suur hulk tollaseid klubi aktiviste.

 

 

MSpK tänapäeval 

Jahilaskesport on Eestis MSpK algusaegadega võrreldes tohutult arenenud ja tegevus hoogustunud. On hea meel tõdeda, et mitmed algselt MSpK loomisega seotud laskurid on aidanud arendada jahilasketiire ja jahilaskespordi klubisid ka mujal Eestis, osaledes tänaseks aktiivselt juba mitmete uute  klubide tegevuses.     

Samas on aastatega pidevalt klubisse lisandunud ka uusi aktiivseid liikmeid kõigis võitslusklasside, kes osalevad klubi tegemistes oma vabast ajast ja klubi tegevuse edendamise nimel. Klubi toetab ja aitab korraldada oma liikmete ühistreeninguid, organiseerib võistlusi, koolitusi ning muid üritusi koos teiste sama spordialaga tegelevate klubidega, arendab aktiivset sportlikku tegevust tervisespordist kuni tipp-võistlusspordini. Klubi liikmete arv ei ole piiratud ning alaga tõsisemalt tegutseda soovivaid laskesportlasi ootab klubi heameelega oma ridadesse.

 

Männiku Sporting Klubi on Eesti Jahispordi Liidu ja Eesti Laskurliidu liige.

 

Männiku Sporting Klubi esindavad laskurid (2024. alguse seisuga).

(NB! Täpse nimekirja saamiseks pöördu klubi juhatuse poole)

 

Aavik  Jasper
Adler Kalle
Holm  Aare
Jaansalu  Heikki
Kaleininkas  Ridas
Karu  Andres
Kirs Eerik
Kivi Sergei
Kivikas Koit
Kurist Aare
Kõue Inga
Kärner Andres
Lehtsaar Alar
Liidres Leho
Lõhmus Tiit
Merendi Rein
Michelis Andrus
Mihkelson  Lauri
Neider Andrus
Ojamaa Heikki
Osa  Pille
Osa  Tõnu
Ossip Villem-Oskar
Pahk  Hillar
Prehing Gregor
Prehing Henrik
Ratassepp  Andres
Ratassepp  Tiiu
Schotter Erki
Tambla Meelis
Tukk Ain 
Uluots Jaan
Valdma Jüri
Veskimäe Reigo